Vereniging Protea

Vereniging voor en door adoptieouders en hun kinderen uit Zuid-Afrika

Project Adopted

Sinds deze week is de website www.projectadopted.com online,  met de foto’s en verhalen van geadopteerden, adoptieouders en geboortemoeders. Twee dagen voor de hoorzitting in de Tweede Kamer waar ter discussie staat of en op welke manier Nederland zich nog moet inzetten voor interlandelijke adoptie. Waar het debat in de politiek en media de laatste maanden hard is gevoerd door het ‘voor- en tegenkamp’, is Ton Sondag met zijn ‘Project Adopted’ op zoek naar de nuance. ‘Als we nu wat meer naar elkaar zouden luisteren denk ik dat we heel veel van elkaar kunnen leren.’ Journalist, auteur en adoptiemoeder Kim van Schie gelooft daar ook in en sloot zich vorige maand aan bij ‘Project Adopted’ om een aantal verhalen op te tekenen. Op de website zullen steeds nieuwe foto’s en verhalen verschijnen om dat proces van het verkrijgen van inzichten en het verbinden van mensen in stand te houden. Uiteindelijk zal een verzameling van deze foto’s en verhalen ook vastgelegd worden in een boek en te zien zijn tijdens een expositie. ‘Dankzij ‘Project Adopted’ ben ik een stap verder gekomen in het proces van omgaan met mijn eigen adoptieverhaal. Het gaat om herkenning en daarmee erkenning. Ik hoop dat het anderen ook iets goeds zal brengen.’ aldus Ton Sondag

Copyright © 2018 vereniging Protea. Alle rechten voorbehouden